Svařování/řezání

Svařování elektrickým obloukem

 

MOTOMAN Společnost YASKAWA představuje speciální svařovací roboty, vysoce kvalitní polohovadla a portálové systémy, stejně jako nejmodernější řešení konkrétně přizpůsobená zákazníkovi.

Jedinečná technologie s více roboty MOTOMAN, která prostřednictvím řídicí jednotky zcela synchronizuje až 8 robotů (nebo až 72 os), poskytuje uživatelům mnoho výhod: 

Snížená deformace svaru, kratší doba cyklu a doba programování a možnost svařování bez přípravků, vyšší účinnost a velmi flexibilní svařovací systém. 

Průmyslové roboty jsou vybaveny integrovanou sestavou hadic vedených přes osy horní části ramene a hlavy. Tím je nejen zajištěn lepší přístup k upínadlům, ale také se značně prodlužuje životnost sestav hadic.

Dva roboty MOTOMAN pracují společně se servopohonem řízeným dvoustanicovým rotačním polohovadlem při výrobě kamen. Do upínadel jsou vložena dvě kamna, zatímco na druhé straně polohovadla každý ze dvou robotů kamna svařuje. Roboty a polohovadlo jsou součástí jediného robotického řídicího systému.

Výhody:

  •        Značné zvýšení produktivity díky koncepci buňky s dvěma roboty a dvoustanicovým rotačním polohovadlem
  •        Zlepšená a stálá kvalita
  •        Snížená závislost na ruční práci

Robot MOTOMAN společnosti YASKAWA pro 165 kg s integrovaným kabelovým svazkem svařuje automobilovou montážní sestavu. 

·              Výhody:

  •         Zvýšená produktivita
  •         Zlepšená kvalita
  •         Snížená závislost na ruční práci

Bodové svařování

Když bodové svařování vyžaduje svařovací pistoli s napájecím zdrojem, který může vážit přes 100 kg, je čas zavolat průmyslové roboty, kteří v tomto úkolu vynikají obzvláště dobře.

Pro velkoobjemové výrobce, kteří potřebují provádět tisíce bodových svarů za směnu, je doba cyklu svařování kritická. Robot Motoman pro bodové svařování může polohovat svařovací pistoli s mimořádnou přesností a rychlostí, čímž ušetří kritické sekundy doby cyklu svařování a tím zvýší produktivitu. 

Roboti Motoman řady ES jsou speciálně navrženy tak, aby poskytovaly bezkonkurenční výkon a spolehlivost ve složitých aplikacích bodového svařování.

Řezání

Roboty jsou dokonalou volbou pro mnoho aplikací řezání. Ať už se jedná o řezání laserem, plazmou nebo vodním paprskem, tyto procesy umožňují řezat složité obrysy široké škály dílů a poskytují vysoce flexibilní provoz.

Schopnosti vynikající přesnosti a sledování dráhy robotického systému poskytují konzistentně přesné výsledky ve 3D s větší flexibilitou, než lze nalézt u mnoha dalších řezacích strojů. Systém s jedním robotem MOTOMAN lze také použít pro několik úkolů, jako je řezání, svařování a následné zpracování, což snižuje celkovou dobu cyklu a rychle zvyšuje produktivitu.

Tento robot MOTOMAN vkládá dřevěné desky do pásové pily v průběhu výrobního procesu těla kytary.

Výhody:

·        Zlepšená produktivita

·        Zlepšená kvalita

·        Snížení množství odpadu

·        Snížená závislost na ruční práci

·        Vytváří bezpečnější pracovní prostředí